Vishay/Dale RNC55H3203BSRE6
RNC55H3203BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3203BSRE6
Brief Description
RES 320K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3203BSRE6.pdf
Availability of RNC55H3203BSRE6
QUANTITY
RNC55H3203BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3203BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H3203BSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)320k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3203BSRE6
Related LinksRNC55H3, RNC55H3203BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3203BSRE6 Details Description
Related parts for RNC55H3203BSRE6
VARISTOR 50.4V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 44POS .3M datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD IGBT NPT SIC CHOPPER SOT227 datasheet.pdf
MOD CABLE 50FT STRAIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf