Vishay/Dale RNC55H3280BRB14
RNC55H3280BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3280BRB14
Brief Description
RES 328 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3280BRB14.pdf
Availability of RNC55H3280BRB14
QUANTITY
RNC55H3280BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3280BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3280BRB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)328
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3280BRB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3280BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3280BRB14 Details Description
Related parts for RNC55H3280BRB14
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RND BLK/RED LENS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 56POS 7ROW R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 7.5KV X5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf