Vishay/Dale RNC55H3281BSBSL
RNC55H3281BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3281BSBSL
Brief Description
RES 3.28K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3281BSBSL.pdf
Availability of RNC55H3281BSBSL
QUANTITY
RNC55H3281BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3281BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3281BSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3281BSBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3281BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3281BSBSL Details Description
Related parts for RNC55H3281BSBSL
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN BOOT HOODED FOR TM23 PLUG datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND NYLON M24 10-14MM datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK PWM 24MLPQ datasheet.pdf
OSC XO 23.52MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf