Vishay/Dale RNC55H3281BSRE6
RNC55H3281BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3281BSRE6
Brief Description
RES 3.28K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3281BSRE6.pdf
Availability of RNC55H3281BSRE6
QUANTITY
RNC55H3281BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3281BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H3281BSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3281BSRE6
Related LinksRNC55H3, RNC55H3281BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3281BSRE6 Details Description
Related parts for RNC55H3281BSRE6
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 15BIT 65MSPS 56-TQFN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 10.16MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 25 M28 BLACK datasheet.pdf
COVER DIN RAIL datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HD 62P SER 90 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 0.215A TO92-3 datasheet.pdf