Vishay/Dale RNC55H3282BSBSL
RNC55H3282BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3282BSBSL
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3282BSBSL.pdf
Availability of RNC55H3282BSBSL
QUANTITY
RNC55H3282BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3282BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3282BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3282BSBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3282BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3282BSBSL Details Description
Related parts for RNC55H3282BSBSL
RES SMD 24K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING 61POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 750K OHM 0404 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263-7 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
LED COB 2700K 95CRI 36V SMD datasheet.pdf