Vishay/Dale RNC55H3282DSB14
RNC55H3282DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3282DSB14
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3282DSB14.pdf
Availability of RNC55H3282DSB14
QUANTITY
RNC55H3282DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3282DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3282DSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3282DSB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3282DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3282DSB14 Details Description
Related parts for RNC55H3282DSB14
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 516 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIN-POWER F030MS-3 0C1-1 datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 17 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf