Vishay/Dale RNC55H3282FSB14
RNC55H3282FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3282FSB14
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3282FSB14.pdf
Availability of RNC55H3282FSB14
QUANTITY
RNC55H3282FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3282FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3282FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3282FSB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3282FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3282FSB14 Details Description
Related parts for RNC55H3282FSB14
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HDR STR DR.100DP SMT TR datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW SOD323 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf