Vishay/Dale RNC55H32R4FSBSL
RNC55H32R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H32R4FSBSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H32R4FSBSL.pdf
Availability of RNC55H32R4FSBSL
QUANTITY
RNC55H32R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H32R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H32R4FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H32R4FSBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H32R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H32R4FSBSL Details Description
Related parts for RNC55H32R4FSBSL
IC MCU 8BIT 1.75KB EPROM 18CDIP datasheet.pdf
IC 3CH INTEG VIDEO BUFF 20-TSSOP datasheet.pdf
PES datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR 2POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 165MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
AM4350-1-10 RELAY datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A QC datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 10A TO-3 datasheet.pdf