Vishay/Dale RNC55H3320FPB14
RNC55H3320FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3320FPB14
Brief Description
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3320FPB14.pdf
Availability of RNC55H3320FPB14
QUANTITY
RNC55H3320FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3320FPB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3320FPB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3320FPB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3320FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3320FPB14 Details Description
Related parts for RNC55H3320FPB14
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK SPADE FLNGE #10 UNINS datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 10POS datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 100 MOHM datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR SN/PB datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.3W DO41 datasheet.pdf
HDM 8SMPR080F G datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf