Vishay/Dale RNC55H3321FRB14
RNC55H3321FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3321FRB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3321FRB14.pdf
Availability of RNC55H3321FRB14
QUANTITY
RNC55H3321FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3321FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3321FRB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3321FRB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3321FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3321FRB14 Details Description
Related parts for RNC55H3321FRB14
RELAY OPTO AC/DC 350V 120MA 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO252-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf