Vishay/Dale RNC55H3322BRB14
RNC55H3322BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3322BRB14
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3322BRB14.pdf
Availability of RNC55H3322BRB14
QUANTITY
RNC55H3322BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3322BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3322BRB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3322BRB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3322BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3322BRB14 Details Description
Related parts for RNC55H3322BRB14
IC HOT SWAP CNTRL I2C 24-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER SHELL 16 - HEAT SHRINK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
HYBRID COUPLER 1.5 - 2.1 GHZ 3DB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf