Vishay/Dale RNC55H3322BRBSL
RNC55H3322BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3322BRBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3322BRBSL.pdf
Availability of RNC55H3322BRBSL
QUANTITY
RNC55H3322BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3322BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3322BRBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3322BRBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3322BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3322BRBSL Details Description
Related parts for RNC55H3322BRBSL
FIXED IND 180UH 108MA 6.75 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 15POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE MODULAR TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 250NH SMD datasheet.pdf
RES 0.887 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
K-12-M23 M9/010-E00/M23 F8-N2 datasheet.pdf
2,2UF 16V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf