Vishay/Dale RNC55H3323BSRSL
RNC55H3323BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323BSRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323BSRSL.pdf
Availability of RNC55H3323BSRSL
QUANTITY
RNC55H3323BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323BSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323BSRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323BSRSL Details Description
Related parts for RNC55H3323BSRSL
RES 23.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN JACK 20POS MALE SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
INSERT FEMALE 6POS+1GND CLAMP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC VCXO 38.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
DIODE STD REC 3A 100V SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC datasheet.pdf
1500UF 16V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf