Vishay/Dale RNC55H3323FMB14
RNC55H3323FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323FMB14
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323FMB14.pdf
Availability of RNC55H3323FMB14
QUANTITY
RNC55H3323FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323FMB14
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323FMB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323FMB14 Details Description
Related parts for RNC55H3323FMB14
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 149.4NH 400MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR INV 70A 600V TO-83 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 125MA 5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf