Vishay/Dale RNC55H3323FPB14
RNC55H3323FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323FPB14
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323FPB14.pdf
Availability of RNC55H3323FPB14
QUANTITY
RNC55H3323FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323FPB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323FPB14
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323FPB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323FPB14 Details Description
Related parts for RNC55H3323FPB14
SWITCH SLIDE DP4T 11A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 3.1A 110 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CLIP TERMI-POINT 22AWG TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M DARK-ON datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 550MA 560 MOHM datasheet.pdf
TOOL INSERTION 16 GA datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 82 OHM 4SIP datasheet.pdf