Vishay/Dale RNC55H3323FSB14
RNC55H3323FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323FSB14
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323FSB14.pdf
Availability of RNC55H3323FSB14
QUANTITY
RNC55H3323FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323FSB14
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323FSB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323FSB14 Details Description
Related parts for RNC55H3323FSB14
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PANEL FRONT 22.7X19X0.5" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V 20% BX 1812 datasheet.pdf
I2 NEST FOR DIE SET 190320190 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
BUZ 10.16/05/180 AG BK datasheet.pdf
FAN 230VAC 119X38MM WR datasheet.pdf
ATX PWR CONN 1 BDLK 8 POS datasheet.pdf