Vishay/Dale RNC55H3323FSR36
RNC55H3323FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323FSR36
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323FSR36.pdf
Availability of RNC55H3323FSR36
QUANTITY
RNC55H3323FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323FSR36
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323FSR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323FSR36
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323FSR36 Details Description
Related parts for RNC55H3323FSR36
IC OTP 256KBIT 70NS 28DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC FLATLINK(TM) XMITTER 48-TSSOP datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 2W SMBG datasheet.pdf
T-COUPLE TYPE J L=15CM 4M datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
750 TB SPR CLA 90D A/T datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf