Vishay/Dale RNC55H3363BSRSL
RNC55H3363BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3363BSRSL
Brief Description
RES 336K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3363BSRSL.pdf
Availability of RNC55H3363BSRSL
QUANTITY
RNC55H3363BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3363BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3363BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)336k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3363BSRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3363BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3363BSRSL Details Description
Related parts for RNC55H3363BSRSL
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.12A SC70-5 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 15POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 10 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.050 CLR 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA10 PG21 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1412D080F2 datasheet.pdf
ATTENUATOR 8 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf