Vishay/Dale RNC55H3482BSB14
RNC55H3482BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3482BSB14
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3482BSB14.pdf
Availability of RNC55H3482BSB14
QUANTITY
RNC55H3482BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3482BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3482BSB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3482BSB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3482BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3482BSB14 Details Description
Related parts for RNC55H3482BSB14
FIXED IND 47UH 235MA 2.46 OHM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1441MHZ 0402 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 4POS 24-28AWG datasheet.pdf
XFRMR MODL 4PORT POE GIGABIT datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064MS-3 0C1-1-V3 datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 88.9MMH datasheet.pdf