Vishay/Dale RNC55H3482FMB14
RNC55H3482FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3482FMB14
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3482FMB14.pdf
Availability of RNC55H3482FMB14
QUANTITY
RNC55H3482FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3482FMB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3482FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3482FMB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3482FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3482FMB14 Details Description
Related parts for RNC55H3482FMB14
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 26.7 OHM 1206 datasheet.pdf
IC SARAM 64KBIT 20NS 80TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf