Vishay/Dale RNC55H3832BSBSL
RNC55H3832BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3832BSBSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3832BSBSL.pdf
Availability of RNC55H3832BSBSL
QUANTITY
RNC55H3832BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3832BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3832BSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3832BSBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3832BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3832BSBSL Details Description
Related parts for RNC55H3832BSBSL
SWITCH ROTARY 6P-5POS OPEN FRAME datasheet.pdf
IC SYNCFIFO 1024X36 15NS 120TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CIRCUIT RESET PWR-ON SOT23-5 datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 97MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 10AWG BLACK 500' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf