Vishay/Dale RNC55H3930FSB14
RNC55H3930FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3930FSB14
Brief Description
RES 393 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3930FSB14.pdf
Availability of RNC55H3930FSB14
QUANTITY
RNC55H3930FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3930FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3930FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)393
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3930FSB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3930FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3930FSB14 Details Description
Related parts for RNC55H3930FSB14
RECT BRIDGE 1-PH 200V 25A GBPC-A datasheet.pdf
CONN JUMPER TERM BLOCK 5.0MM datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2 CELL C SEALED datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON R 5.8-8.5MM WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
2.5IN NOM SWIVEL MED DTY CASTER: datasheet.pdf
MICRO 25C S /33 WHT 36" NI datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf