Vishay/Dale RNC55H4321BSRE6
RNC55H4321BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4321BSRE6
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4321BSRE6.pdf
Availability of RNC55H4321BSRE6
QUANTITY
RNC55H4321BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4321BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H4321BSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4321BSRE6
Related LinksRNC55H4, RNC55H4321BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4321BSRE6 Details Description
Related parts for RNC55H4321BSRE6
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf