Vishay/Dale RNC55H4322BRBSL
RNC55H4322BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4322BRBSL
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4322BRBSL.pdf
Availability of RNC55H4322BRBSL
QUANTITY
RNC55H4322BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4322BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H4322BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4322BRBSL
Related LinksRNC55H4, RNC55H4322BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4322BRBSL Details Description
Related parts for RNC55H4322BRBSL
SWITCH PUSH 6PDT 0.1A 30V datasheet.pdf
LCD MODULE 40X4 SILVER SUPERTWST datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 2A SOT-89 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 97.6VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
INSERT RJ45 MALE 8P8C IDC datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf