Vishay/Dale RNC55H4323FSRE6
RNC55H4323FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4323FSRE6
Brief Description
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4323FSRE6.pdf
Availability of RNC55H4323FSRE6
QUANTITY
RNC55H4323FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4323FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H4323FSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4323FSRE6
Related LinksRNC55H4, RNC55H4323FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4323FSRE6 Details Description
Related parts for RNC55H4323FSRE6
IDC CABLE - MDM26H/MC26F/MDM26H datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf