Vishay/Dale RNC55H8452BRRSL
RNC55H8452BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H8452BRRSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H8452BRRSL.pdf
Availability of RNC55H8452BRRSL
QUANTITY
RNC55H8452BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H8452BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H8452BRRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H8452BRRSL
Related LinksRNC55H8, RNC55H8452BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H8452BRRSL Details Description
Related parts for RNC55H8452BRRSL
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V ROLLER PLNGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 10POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE datasheet.pdf
2MM PROBESHTH RAP SILIC 0.75 150 datasheet.pdf