Vishay/Dale RNC55H9313FMRSL
RNC55H9313FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H9313FMRSL
Brief Description
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H9313FMRSL.pdf
Availability of RNC55H9313FMRSL
QUANTITY
RNC55H9313FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H9313FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H9313FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H9313FMRSL
Related LinksRNC55H9, RNC55H9313FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H9313FMRSL Details Description
Related parts for RNC55H9313FMRSL
CONN HEADER 2POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
SERVO DRV 100V 1PH 400W ML2 datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 9.5A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
METAL FILTER GUARD 80MM datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf