Vishay/Dale RNC55J1133BSBSL
RNC55J1133BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J1133BSBSL
Brief Description
RES 113K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J1133BSBSL.pdf
Availability of RNC55J1133BSBSL
QUANTITY
RNC55J1133BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J1133BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J1133BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J1133BSBSL
Related LinksRNC55J1, RNC55J1133BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J1133BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J1133BSBSL
CAP CER 4.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
EARTHING WASHER FOR .00. datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
AMPLIFIER FOR MV/V INPUT 5 V OUT datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 114V 120-277 datasheet.pdf