Vishay/Dale RNC55J1333BSB14
RNC55J1333BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J1333BSB14
Brief Description
RES 133K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J1333BSB14.pdf
Availability of RNC55J1333BSB14
QUANTITY
RNC55J1333BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J1333BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J1333BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J1333BSB14
Related LinksRNC55J1, RNC55J1333BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J1333BSB14 Details Description
Related parts for RNC55J1333BSB14
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20SSOP datasheet.pdf
IC SEQUENCER/SUPERVISOR 40LFCSP datasheet.pdf
LABEL INK JET POLYEST .5 X 1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 R/A datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 170MSPS 68-QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACTIVATING LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf