Vishay/Dale RNC55J2322BSB14
RNC55J2322BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J2322BSB14
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J2322BSB14.pdf
Availability of RNC55J2322BSB14
QUANTITY
RNC55J2322BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J2322BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J2322BSB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J2322BSB14
Related LinksRNC55J2, RNC55J2322BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J2322BSB14 Details Description
Related parts for RNC55J2322BSB14
CONN HEADER 48PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PELTIER MOD CP2,127,10,L1,W4.5 datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 3.81MM R/A datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND LC YLW SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-15VOUT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
COVER CASE CRIMPING SOCKET 26POS datasheet.pdf