Vishay/Dale RNC55J2322BSR36
RNC55J2322BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J2322BSR36
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J2322BSR36.pdf
Availability of RNC55J2322BSR36
QUANTITY
RNC55J2322BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J2322BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC55J2322BSR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J2322BSR36
Related LinksRNC55J2, RNC55J2322BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J2322BSR36 Details Description
Related parts for RNC55J2322BSR36
IC TRANSLATOR 2-BIT UNIDIR 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 12 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
PIPE CABLE FAULT EMS LOCATR 3" datasheet.pdf