Vishay/Dale RNC55J3092BSBSL
RNC55J3092BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3092BSBSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3092BSBSL.pdf
Availability of RNC55J3092BSBSL
QUANTITY
RNC55J3092BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3092BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3092BSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3092BSBSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3092BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3092BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J3092BSBSL
LAMP CCFL 1400V 4.1MM X 418MM datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/YLW DIFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 9/16-24 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf