Vishay/Dale RNC55J3321FSRSL
RNC55J3321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3321FSRSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3321FSRSL.pdf
Availability of RNC55J3321FSRSL
QUANTITY
RNC55J3321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3321FSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3321FSRSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3321FSRSL Details Description
Related parts for RNC55J3321FSRSL
CONN SOCKET 20-24AWG 30AU CRIMP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 5.2A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf