Vishay/Dale RNC55J3322DSRSL
RNC55J3322DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3322DSRSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3322DSRSL.pdf
Availability of RNC55J3322DSRSL
QUANTITY
RNC55J3322DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3322DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3322DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3322DSRSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3322DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3322DSRSL Details Description
Related parts for RNC55J3322DSRSL
FIXED IND 390NH 635MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC BATT PROT 2-4CELL LI-ION SM8 datasheet.pdf
070 MLC PLUG HSG 3P YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.5GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LJT 4C 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
10UF 40V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf