Vishay/Dale RNC55J3322FSRE6
RNC55J3322FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3322FSRE6
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3322FSRE6.pdf
Availability of RNC55J3322FSRE6
QUANTITY
RNC55J3322FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3322FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55J3322FSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3322FSRE6
Related LinksRNC55J3, RNC55J3322FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3322FSRE6 Details Description
Related parts for RNC55J3322FSRE6
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 42"X66 datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf