Vishay/Dale RNC55J34R0BSBSL
RNC55J34R0BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J34R0BSBSL
Brief Description
RES 34 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J34R0BSBSL.pdf
Availability of RNC55J34R0BSBSL
QUANTITY
RNC55J34R0BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J34R0BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J34R0BSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J34R0BSBSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J34R0BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J34R0BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J34R0BSBSL
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SCKT datasheet.pdf