Vishay/Dale RNC55J3832BRBSL
RNC55J3832BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3832BRBSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3832BRBSL.pdf
Availability of RNC55J3832BRBSL
QUANTITY
RNC55J3832BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3832BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3832BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3832BRBSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3832BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3832BRBSL Details Description
Related parts for RNC55J3832BRBSL
CAP CER 4.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC-DC 132W 48VIN 2.5V NEG datasheet.pdf
CONV DC/DC TRI OUT 5,12,-12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
DIODE ZENER 16.18V 400MW SOD323F datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 28.9V 600MW DO220AA datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH SMT datasheet.pdf