Vishay/Dale RNC55J4321BRB14
RNC55J4321BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4321BRB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4321BRB14.pdf
Availability of RNC55J4321BRB14
QUANTITY
RNC55J4321BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4321BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J4321BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4321BRB14
Related LinksRNC55J4, RNC55J4321BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4321BRB14 Details Description
Related parts for RNC55J4321BRB14
ADM50T/AE50G/ADM50T datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT LC2MOS 24SOIC datasheet.pdf
IC 1.62V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 5V 200MA datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
MOUNT RECT IC 18DIP 0.080" datasheet.pdf
HIGH FREQUENCY ETHERNET TRANS datasheet.pdf
MODULE XBEE PRO S3B 900HP RPSMA datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.100 6 POS datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 20C BID 300V datasheet.pdf