Vishay/Dale RNC55J4321BSB14
RNC55J4321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4321BSB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4321BSB14.pdf
Availability of RNC55J4321BSB14
QUANTITY
RNC55J4321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J4321BSB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4321BSB14
Related LinksRNC55J4, RNC55J4321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4321BSB14 Details Description
Related parts for RNC55J4321BSB14
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PWM PROC DGTL AUD 6CH 80-TQFP datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE HDR 14POS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL SM8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf