Vishay/Dale RNC55J4321BSRSL
RNC55J4321BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4321BSRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4321BSRSL.pdf
Availability of RNC55J4321BSRSL
QUANTITY
RNC55J4321BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4321BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J4321BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4321BSRSL
Related LinksRNC55J4, RNC55J4321BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4321BSRSL Details Description
Related parts for RNC55J4321BSRSL
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OUT COMPRTR OPAMP COMB 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 29.09VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS FEMALE CORD #26 datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf