Vishay/Dale RNC55J4321FRRSL
RNC55J4321FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4321FRRSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4321FRRSL.pdf
Availability of RNC55J4321FRRSL
QUANTITY
RNC55J4321FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4321FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J4321FRRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4321FRRSL
Related LinksRNC55J4, RNC55J4321FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4321FRRSL Details Description
Related parts for RNC55J4321FRRSL
IC PROM PROG I-TEMP 5V 8-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR14H/AE14G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.18M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES 190 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HIGH TYPE datasheet.pdf
26500 61C 61#20 S PLUG AN LC datasheet.pdf
68UF 35V 10,3X32,0MM 125C 20000H datasheet.pdf