Vishay/Dale RNC55J4322DRBSL
RNC55J4322DRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4322DRBSL
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4322DRBSL.pdf
Availability of RNC55J4322DRBSL
QUANTITY
RNC55J4322DRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4322DRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J4322DRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4322DRBSL
Related LinksRNC55J4, RNC55J4322DRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4322DRBSL Details Description
Related parts for RNC55J4322DRBSL
JUMPER-H1505TR/A3048A/H1505TR 4" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
RES SMD 3.52K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
HOOD COVER BLACK datasheet.pdf
RES SMD 7K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf