Vishay/Dale RNC55J4322DSBSL
RNC55J4322DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4322DSBSL
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4322DSBSL.pdf
Availability of RNC55J4322DSBSL
QUANTITY
RNC55J4322DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4322DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J4322DSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4322DSBSL
Related LinksRNC55J4, RNC55J4322DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4322DSBSL Details Description
Related parts for RNC55J4322DSBSL
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT PLUG datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
DUAL 30V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf