Vishay/Dale RNC55J4323DSRSL
RNC55J4323DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4323DSRSL
Brief Description
RES 432K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4323DSRSL.pdf
Availability of RNC55J4323DSRSL
QUANTITY
RNC55J4323DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4323DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J4323DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4323DSRSL
Related LinksRNC55J4, RNC55J4323DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4323DSRSL Details Description
Related parts for RNC55J4323DSRSL
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC WLAN SIP MOD 802.11G 68HVQFN datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PF LOPRO IDT B-IN INDT YEL 10POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.3 OHM 10% 975W datasheet.pdf