Vishay/Dale RNC55J6570BSRSL
RNC55J6570BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J6570BSRSL
Brief Description
RES 657 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J6570BSRSL.pdf
Availability of RNC55J6570BSRSL
QUANTITY
RNC55J6570BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J6570BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J6570BSRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)657
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J6570BSRSL
Related LinksRNC55J6, RNC55J6570BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J6570BSRSL Details Description
Related parts for RNC55J6570BSRSL
BUZZ PIEZO 12V CIRC 23MM RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 1POS YELLOW TH datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 4.5KW datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4.5A 50.5 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO-214AC datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
22UF 40V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf