Vishay/Dale RNC55J6813BSRSL
RNC55J6813BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J6813BSRSL
Brief Description
RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J6813BSRSL.pdf
Availability of RNC55J6813BSRSL
QUANTITY
RNC55J6813BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J6813BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J6813BSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J6813BSRSL
Related LinksRNC55J6, RNC55J6813BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J6813BSRSL Details Description
Related parts for RNC55J6813BSRSL
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET DL 1OF4 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=10 LABELS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf