Vishay/Dale RNC55J7321FSB14
RNC55J7321FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J7321FSB14
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J7321FSB14.pdf
Availability of RNC55J7321FSB14
QUANTITY
RNC55J7321FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J7321FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55J7321FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J7321FSB14
Related LinksRNC55J7, RNC55J7321FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J7321FSB14 Details Description
Related parts for RNC55J7321FSB14
TRANSISTOR NPN RF 12V SOT-343 datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 75MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 20.2A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 500' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf