Vishay/Dale RNC55K3321FMR36
RNC55K3321FMR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K3321FMR36
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K3321FMR36.pdf
Availability of RNC55K3321FMR36
QUANTITY
RNC55K3321FMR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K3321FMR36
Internal Part NumberEIS-RNC55K3321FMR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K3321FMR36
Related LinksRNC55K3, RNC55K3321FMR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K3321FMR36 Details Description
Related parts for RNC55K3321FMR36
DC/DC CONVERTER 75W 5V OUTPUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 388 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATED ALUMINUM 2CONDUCTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
1/2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf