Vishay/Dale RNC55K3322FRBSL
RNC55K3322FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K3322FRBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K3322FRBSL.pdf
Availability of RNC55K3322FRBSL
QUANTITY
RNC55K3322FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K3322FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55K3322FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K3322FRBSL
Related LinksRNC55K3, RNC55K3322FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K3322FRBSL Details Description
Related parts for RNC55K3322FRBSL
SWITCH DIP SLIDE RT ANGLE 8POS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/4" datasheet.pdf
BIT HEX TR 4MM 1.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf