Vishay/Dale RNC55K3323FMRSL
RNC55K3323FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K3323FMRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K3323FMRSL.pdf
Availability of RNC55K3323FMRSL
QUANTITY
RNC55K3323FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K3323FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55K3323FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K3323FMRSL
Related LinksRNC55K3, RNC55K3323FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K3323FMRSL Details Description
Related parts for RNC55K3323FMRSL
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf